100 VJET SHTET
Barcoleta
Pyetje dhe përgjigje
Njëherë duke shëtitur në park, një qel e takon një njëri pa dhëmbë. Qeli po e pyet atë si me humor: - Me çka i lanë dhëmbët ti?. Ai i përgjigjet: Me gell!.
Ishin kanë dy dosta n’ket dyjê. Kur diqen, n’at dyjê kanka adet m’i matë gjynahet edhe sevapet. Njani i kish pasë nandhetenanë sevape, e veç ni gjynah, e tjetri nandhetenanë gjynahe, e veç ni sevap.
- Shko gjâje edhe ni sevap n’dash me shkue n’xhenet - i thanë kti qi i kish pasë nandhetenanë sevape.
Ai shkoi te nana e ja lypi ni sevap, po nuk ja dha. Nuk ja dha as baba, as vllau, ...

Siç duket kokëfortësia shqiptare po zbutet me kalimin e kohës. Pas rrahjes spektakulare të Leonora Jakupit nga familja Ismaili, ne krye me këngëtaren Adelina Ismaili, ka ndodhur një gjest njerëzor nga kjo familje.

Adelina Ismaili i bënë ftesë Leonorës për të bashkëpunuar në klipin me të ri muzikor kushtuar Kosovës. Për këtë klip është vendosur që të shpenzohet shuma prej 100.000 eurosh dhe shpenzimet do t`i mbulojnë përgjysmë.

Pjesën e Adelinës do ta mbuloj i dashuri i saj në Zvicër, ndërsa Leonora për momentin, nuk dëshiron të zbuloj identitetin e sponzoruesit gjeneral. Pritet që ky klip të ketë sukses të madh dhe të jetë i pranishëm edhe në arenën ndërkombëtare.

Temë e këtij klipi do të jetë varfëria. Ne një përpjekje për të kontaktuar nënën e Adelinës, mësuam që ajo ka udhëtuar në Baku, për të përcjellë nga afër "gjyshet ruse" në Eurovision dhe është ndër të parat që i ka uruar Ronës suksesin.

Më i befasuari më këtë pranim të ofertës duket të jetë Ermal Fejzullahu, ofertën e të cilit për duet të përbashkët e kishte refuzuar muaj më parë Leonora Jakupi. /Defrimi.com/

Nëse tashmë nuk e ke një faqe të internetit për biznesin tuaj apo nuk je i kënaqur me atë që ke, na kontakto që të flasim për ...
Alba-Soft ofron shërbime të HOSTING me të gjitha elementet për të përmbushur plotësisht nevojat e klientëve të saj.
Mbi 500.000 vizitorë në muaj. Ofrojmë hapësira reklamuese në faqe shumë të vizituara si: Lajmëtari.com, Albanologji.com, ...
Jemi të specializuar në përkthim softuerësh, interpretim, faqosje kompjuterike, titrim dhe këshillim kulturor duke u kujdesur më ...
Ky portal mirëmbahet nga kompania albasoft.al. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të printohen, ose të përdoren në çfarëdo forme me qëllim përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të albasoft.al.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2012 Portali Gjuha Shqipe
Tiranë | Prishtinë