100 VJET SHTET
Barcoleta
Pyetje dhe përgjigje
Njëherë duke shëtitur në park, një qel e takon një njëri pa dhëmbë. Qeli po e pyet atë si me humor: - Me çka i lanë dhëmbët ti?. Ai i përgjigjet: Me gell!.
Ni t’dërvarsi i shkon ni musafir. E priti mirë e i bâni fort muhabet i zoti shpisë. T’nestrit musafiri po ly izën me u çue e me shkue n’shpi.
I dërvarsi po i thotë:
- Rrimë, bre mik, se ty tash nuk t’thrret kurrfarë pune! Shyqyr, djem e nipa t’u kanë bâ boll!
-E, bre mik - po i thotë musafiri - asni punë nuk e hap gojën e me britë: ,,O hajde punom!’’ ...
Ylli i futbollit të Argjentinës dhe skuadrës së Barcelonës Lionel Messi ka pësuar një aksident paraditen e së enjtes.

Zëdhënësi i futbollistit bëri të ditur se Messi është mirë dhe ka dalë nga spitali. Fatmirësisht ai shpëtoi me disa plagë në qafë dhe në gjoks, transmetojnë mediat spanjolle

Gjithashtu zëdhënësi theksoi se plagët e argjentinasit u shkaktuan pasi automjeti i tij u përplas me një tjetër veturë.

Ndryshe Lionel Messi së shpejti do të bëhet baba, lajmin e ka bërë të ditur e fejuara e yllit argjentinas Antonela Rokuzzo nëpërmjet profilit të saj në rrjetin social Twitter, ajo deklaroi se është shtatzënë, lajm ky që vjen një momentin më të vështirë të Messit. /Defrimi.com/
Nëse tashmë nuk e ke një faqe të internetit për biznesin tuaj apo nuk je i kënaqur me atë që ke, na kontakto që të flasim për ...
Alba-Soft ofron shërbime të HOSTING me të gjitha elementet për të përmbushur plotësisht nevojat e klientëve të saj.
Mbi 500.000 vizitorë në muaj. Ofrojmë hapësira reklamuese në faqe shumë të vizituara si: Lajmëtari.com, Albanologji.com, ...
Jemi të specializuar në përkthim softuerësh, interpretim, faqosje kompjuterike, titrim dhe këshillim kulturor duke u kujdesur më ...
Ky portal mirëmbahet nga kompania albasoft.al. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të printohen, ose të përdoren në çfarëdo forme me qëllim përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të albasoft.al.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2012 Portali Gjuha Shqipe
Tiranë | Prishtinë