100 VJET SHTET
05.03.2015 | 04:17
Objekti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së është lënë në harresë. Ai ka nisur të shkatërrohet.

Pas vrasjes së Komandantit Legjendar mori hov lufta çlirimtare e Kosovës, u forcuan grupet, u formuan batalionet, skuadra e brigada. Qendra e të gjithëve u bë Likoci i Skënderajt, por ...
Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka ftuar në Tiranë presidentin e Serbisë ...
Në 27 shkurt të këtij viti, një nga udhëheqësit e opozitës në ...
Rumania ka filluar të furnizojë me gaz natyral Moldavinë, pasi Moldavia dëshiron ...
“Këpucët me taka janë dhimbje dhe kënaqësi” sipas Christian ...
Dhimbje koke, marrje mendsh, të vjella, përgjumje? Kujdes! Mund të bëhet fjalë ...
Para afro 6 muajsh njoftova Prokurorin e Pergjithshem, Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit dhe Ministrin e ...
Tanimë edhe profesor Qosja, me përdëllim marksist, vendos edhe ai një tullë ...
Kompania Ford, po tenton ta bëjë udhëtimin më të sigurt, shëndetshëm ...
Lenovo Vibe Shot është telefoni më i ri i prezantuar nga Lenovo.

Ky ...
Taylor Swift i ka plotësuar dëshirën e fundit një fanseje duke i bërë asaj ...
Kur kjo zebër ra në baltë, fati saj u vendos, por një rinoqeront që po pinte ...
Gjuha-Shqipe Flash Player
Kredite
Kredit të shpejt me interesa të ulta!
Liria fitohet vetëm me gjak.
Kosovë
E-posta:
 
 
Vizito forumin e Gjuhës Shqipe
03.03.2013 | 10:36
Pershendetje, mendoj se askush nuk ka te drejte te na quaj ndryshe  nga ajo qe ne e quajm veten. Pra ne duhet te insistojme shtetin tone ta quajm me emrin Kosova kursesi Kosovo.Kete problem e kemi ne Wikipedia ne anglisht,  (http://en.wikipedia.org/wiki/Kosovo)per shkak se nuk kemi asnji administrator ne anglisht , dominojne serbet dhe ne nuk kem mundesi te bejme asgje perderi sa ndonji shqiptare nuk arrine titullin e administaratorit. Ky problem ka me na percjelle shum gjat.Kete probleme ekemi edhe me emrat e qyteteve, psh Gjilani, ne anglisht e perdorin nga sebishtja, Gnjilane, (http://en.wikipedia.org/wiki/Gjilan) Kam provu te nderhyje ne Wkipedia ne anglisht por nuk me eshte aprovu permiresimi, vetem  e vetem se administratoret jan serb, dhe se gjeja nuk kem argumente te sakta pe rta quajt ndryshe, Ju flm. 
nga
Ismet Azizi
Nëse tashmë nuk e ke një faqe të internetit për biznesin tuaj apo nuk je i kënaqur me atë që ke, na kontakto që të flasim për ...
Alba-Soft ofron shërbime të HOSTING me të gjitha elementet për të përmbushur plotësisht nevojat e klientëve të saj.
Mbi 500.000 vizitorë në muaj. Ofrojmë hapësira reklamuese në faqe shumë të vizituara si: Lajmëtari.com, Albanologji.com, ...
Jemi të specializuar në përkthim softuerësh, interpretim, faqosje kompjuterike, titrim dhe këshillim kulturor duke u kujdesur më ...
Ky portal mirëmbahet nga kompania albasoft.al. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të printohen, ose të përdoren në çfarëdo forme me qëllim përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të albasoft.al.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2012 Portali Gjuha Shqipe
Tiranë | Prishtinë