100 VJET SHTET
Këshilla për flokë të yndyrshëm
10.01.2012 | 08:34
Keni flokë të yndyrshëm dhe keni provuar shumë shampo dhe maska flokësh, por flokët tuaj sërish duken gjithë yndyrë, sikur të mos i keni larë prej kohësh? Për këtë arsye ne po ju japim disa këshilla maskash, të cilat mund të kenë një rezultat të shpejt dhe të dukshëm.

1-Vloni një grusht menteje në tre decilitra ujë, për 30 minuta. Më pas, pasi të ftohet, lëngun e përftuar e përziejeni me disa pika lëng limoni ose uthull molle. Këtë masë përziejeni me shampon që lani kokën, duke mos e përdorin balsamin e flokëve pas larjes.

2-Ndërsa mënyra më e shpejtë për t’i bërë flokët të duken pa yndyrë dhe më të shëndetshëm, është që të hidhni pudër për bebe në rrënjën e flokut. Për më tepër ndiqni kripin.


Nëse tashmë nuk e ke një faqe të internetit për biznesin tuaj apo nuk je i kënaqur me atë që ke, na kontakto që të flasim për ...
Alba-Soft ofron shërbime të HOSTING me të gjitha elementet për të përmbushur plotësisht nevojat e klientëve të saj.
Mbi 500.000 vizitorë në muaj. Ofrojmë hapësira reklamuese në faqe shumë të vizituara si: Lajmëtari.com, Albanologji.com, ...
Jemi të specializuar në përkthim softuerësh, interpretim, faqosje kompjuterike, titrim dhe këshillim kulturor duke u kujdesur më ...
Ky portal mirëmbahet nga kompania albasoft.al. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të printohen, ose të përdoren në çfarëdo forme me qëllim përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të albasoft.al.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2012 Portali Gjuha Shqipe
Tiranë | Prishtinë