100 VJET SHTET
Bukuroshja e planetit Angelina Jolie, njëherit ambasadore e OKB-së lidhur me rolin dhe misonin e saj për refugjatët në botë ylli Hollivudit i ka deklaruar agjencisë së lajmeve “Presheva jonë” në Zvicër se “sikur në Kosovë, do t’ju ndihmojë edhe refugjatëve tjerë në ...
Historianë
Shkrimtari dhe historiani, Jusuf Buxhovi, ka zgjedhur një formë krejt ndryshe, që të ...
Karizmatiku Benjamin Disraeli (1804-1881) kujtohet si një nga figurat më të gjalla të ...
Skënderbeu mund të jetë grek, aq sa ç'mund të jetë shqiptar Eleuther ...
Këngëtarë
Këngëtarja e cila njihet për ndryshimet dhe eksperimentet e shumta në dukjen e saj, ...
Këngëtarja e mirënjohur Adelina Ismaili, që nga paraqitja e parë e saj skenike ...
Biznesmenë
Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg fitoi 3.3 miliardë dollarë me shitjen e aksioneve ...
Bill Gates ka folur për familjen e tij dhe se si është të jesh prind në familjen ...
Modelë/e
Irina Shayk ishte në Bahamas ku kaloi disa ditë pushimi në plazh në ...
Fotomodelja e njohur shqiptare, Emine Çunmulaj ka treguar se di të merret edhe me lulet.
Artistët
Aktori i njohur i humorit, Vedat Bajrami, ka kritikuar organizatorët e festivalit “Kënga ...
Bukuroshja e planetit Angelina Jolie, njëherit ambasadore e OKB-së lidhur me rolin dhe misonin e ...
Kredite
Kredit të shpejt me interesa të ulta!
Nëse tashmë nuk e ke një faqe të internetit për biznesin tuaj apo nuk je i kënaqur me atë që ke, na kontakto që të flasim për ...
Alba-Soft ofron shërbime të HOSTING me të gjitha elementet për të përmbushur plotësisht nevojat e klientëve të saj.
Mbi 500.000 vizitorë në muaj. Ofrojmë hapësira reklamuese në faqe shumë të vizituara si: Lajmëtari.com, Albanologji.com, ...
Jemi të specializuar në përkthim softuerësh, interpretim, faqosje kompjuterike, titrim dhe këshillim kulturor duke u kujdesur më ...
Ky portal mirëmbahet nga kompania albasoft.al. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të printohen, ose të përdoren në çfarëdo forme me qëllim përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të albasoft.al.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2012 Portali Gjuha Shqipe
Tiranë | Prishtinë