100 VJET SHTET
Drejtshkrimori 2.0
Përshkrimi

Nëse shkruani shqip, tash është koha për t’u thënë lamtumirë gabimeve drejtshkrimore. Ju ofrojmë programin për drejtshkrim AS 2.0, që është një pako profesionale softuerike, e dizajnuar në veçanti për gjuhën shqipe. Ky program përcakton mënyrën më të mirë të drejtshkrimit të gjuhës shqipe. AS 2.0 është një vegël e domosdoshme për përdoruesin, që i siguron atij të gjitha shkathtësitë e nevojshme për ta kryer punën me sukses.

Kadri Gashi:
Gjuha duhet kultivuar dhe zhvilluar perherë, sidomos te mergimtaret dhe femijet e tyre
11.12.2010 | 17:54
Albulena Veliu:
a mund te me shpjegoj dikush si duhet perdorur ky program pasi tani me e kam instaluar??
07.01.2011 | 15:17
Lulëzim Shishani:
Albulena, bashkë me softuerit vjen edhe udhëzimi për instalim dhe përdorim. Lexoje dokumentin në PDF që ke.
07.01.2011 | 19:29
Ergys Petriti:
Kur do të dalë versioni i përputhshëm me M. Office 2010 64-bit?
11.01.2011 | 18:36
Bimi:
A ka gjasa te funksionoj edhe ne M. Office 2010 64-bit?
15.01.2011 | 15:51
Ermali:
A do të dalë versioni për Office 2010, dhe nëse po, kur do ta kemi në dispozicion ?! ...
16.01.2011 | 11:21
Kujtim Ibrahimi:
Une,qe jame nenshtetas i Rep.te Shqiperise dhe me banim ne Greqi nuk mund te perdor kete program?
22.02.2011 | 20:11
Valdet Zabeli:
ne office 2010? KUR?
14.03.2011 | 13:21
veton:
pershendetje, ku mundem ta siguroj nje Cd, te drejtshkrimit.
17.03.2011 | 19:38
valion:
Pershendetje, per office 2010 duhet ta instaloni kete: http://www.gjuhashqipe.com/softuere/softueretre.aspx?id=104
20.03.2011 | 08:18
Fadili:
Programin jam duke e perdorur qe nga fillimi, dhe jam shume i kenaqur, do te ishte mire qe te futet edhe pjesa per sinonimet, tani jam kam blere nje apple e cila punon me makintosh, dhe nuk po mundem ta instaloj, a ka mundesi me na tregu si instalohet ne mac. ju faleminderit shpresoj se verzioni i ri do te jete edhe ma i mire.
11.05.2011 | 17:36
Ilir Mitrushi:
I nderuar Valion, Shumë faleminderit për këtë program kaq të vlefshëm. Kam disa vite që e përdor me kënaqësi. Edhe unë kam problemin e mospërshtatjes me Office 2010. Linku që ke postuar nuk funksionon. A është gati versioni i përshtatshëm për Office 2010 apo do të duhet të presim? Shumë faleminderit për punën tuaj dhe suksese të mëtejshme. Me respekt, Ilir Mitrushi
02.06.2011 | 12:53
Flamuri:
Pershendetje, Une jam perkthyes me profesion, tash edhe une punoj me iMac, apo Apple kompjuter. A ka version te drejtshkrimorit per Apple, apo si mund te modifikohet ky ekzistuesi per mac?
04.06.2011 | 16:06
:
Ëdhtë shumë program i mirë për drejtshkrim.
06.06.2011 | 22:40
Florialb Buza:
Të nderuar, Më duhet ndihma e juaj që të më informoni se a ka ndonjë zgjidhje që Drejtshkrimori 2.0 të funksionoj për Office 2010 apo jo?
28.06.2011 | 08:19
erdis:
a pritet me dal verzioni per mac os apo do mbetet me kaq?
02.07.2011 | 20:41
XHELADIN HAJRULLAI:
Pershendetje! Ky program ne mos gaboj nuk eshte i pershtatshem per programin Office 2010, pasi qe tash perdor Office 2010 dhe e kam instaluar por qe nuk funksionon. Kur kisha Office 2007 e pata instaluar dhe funksiononte. Nuk e di nese do e zhvilloni qe te funksionoje edhe ne Office 2010!
10.07.2011 | 18:28
Florim Bytyçi:
ju lutem a është e mundur të përsoset edhe më shumë ky program shumë i vlefshëm për ne shqiptarët që nuk i përfillimin sa duhet rregullat e gjuhës sonë shqipe
13.07.2011 | 21:30
Agroni:
Me gjithe reinstalimin perseri nuk po funksionon ne office 2010 nuk e di nese eshte apo nuk eshte kompatibil
25.07.2011 | 13:56
Hadi feri:
Patjeter , ky drejtshkrimor na duhet qe te dhitheve, e sidomos njerëzve te"kalemit' që po sgkruajnë neper forume te ndryshme me perplot gabime, jo teknike por drejtshkrimore.Ky u nevojitet edhe gazetarëve neper mediume te ndryshme si te tv-ve poashtu edhe atyre të shkruara, si, tazëmë të përditshmëve tona.
19.08.2011 | 14:07
Vlash:
Është një program i mirë, por duhet pasuruar. Unë e kam bashkudhëtar të shkrimeve.
27.08.2011 | 19:02
shpejtim:
Ajde ma shpejt versionin per Office 2010 tek e fundit edhe e paguajm NE PRITTTJE
28.08.2011 | 12:43
VizinCoders:
Njerzi une e kam e rregullu problemin sa i perket mos funksionimit te AS 2.0 ne Office 2010. Deshiron dikush nga ju tutorial(Mesim) rreth kesaj qeshtje. VizionCoders
28.08.2011 | 19:17
gezimi:
persendetje nese ka mundesi me postu nje lik se si dihet rregulluae per Offis 2010
04.09.2011 | 11:51
Marius Pazaj:
Në rradhë të parë ju falenderoj për punën e shkëlyqer që keni bërë. Doja t'ju thoja për mënyrën si mund të instalohet dhe të bëhet funksional ky program në MS Office 2010. Si fillim duhet instaluar paketa gjuhësore për këtë version, në shqip. Më pas, filet që bëhen extract nga installeri i programit tuaj, te Common Files, Microsoft Shared, Proof, duhen riemëruar ashtu siç janë të emëruara edhe skedarët e tjerë në po atë direktori. Gjithë të mirat, Marius
10.10.2011 | 02:55
VisionCoders:
Njerzi shkarkone qete Language Interface Pack 2010 ja linku http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=cfec65b7-131c-440f-953f-43731fdabb8b&displaylang=sq ku ju ofrohet mundesia per shkarkim x64 (64 bit) dhe x86 (32 bit) instalojeni qete language interface edhe have fun VisionCoders
11.10.2011 | 14:43
hasan:
duke ju falnderuar per punen e madhe qe keni bere per drejtshkrimin kompjuterik.Me kete u vini ne ndihme shume shqipterve qe ende nuk drejtshkruajne apo ndrejtshqiptojne shqipen zyrtare. Falenderime te perzemerta
16.10.2011 | 12:49
zoto kanina:
Nuk e di, se si mund te jete "drejtshkrimori" juaj, por me lejoni te ve ne dukje nje gabim jo drejtshkrimor por semantik tek shkrimi juaj: fjala qe ju perdorni "dizajnuar" nuk ka te fare te beje me kontekstin. S'e kuptoj nese kishit nder mend fjalen "design" (ang) si rrenje-nisje, apo fjalen "disegno" (it) (dizenjo)? Eshte nje fjale e huaj e shqiperuar se koti ne shqip. - Faleminderit!
19.10.2011 | 17:13
Adil Fetahu:
Eshte ky nje program shume i rendesishem, duke marre parasysh se shume njerez, madje edhe me fakultet te kryer, nuk e dine drejteshkrimin e gjuhes shqipe. Kur lexoj komente e postime te ndryshme nga interneti, me vjen "te vjell" nga tekstet e bastarduara ne pikepamje te drejteshkrimit. Ky program sadopak do t'i korrigjoje shkrimet e skribomaneve te pakujdesshem ose te padishem, qofshin ata profesore universiteti, shkrimtare, gazetare, politikaj ose "vdeketare" te rendomte. Ju pergezoj per programin dhe pershendes te gjithe njerezit e kujdesshem ndaj drejteshkrimit te gjuhes shqipe. Te tjeret - zoti i meshirofte, se nuk dine se c'bejne!
29.10.2011 | 17:03
diga digushi:
Për deri sa përshkrimi që bëni nuk bahet me një shqipe e mirëfilltë ("pako profesionale softuerike, e dizajnuar........është një vegël ..... që siguron të gjitha shkathtësitë e nevojshme...)" nuk na mbushet mendja se AS2 mund të na ndihmojë për ta kryer punën me sukses. Po të kishit thënë se: ".......është një pako profesionale me programe të përgatitura vecanërisht për gjuhën shqipe ........ dhe është një mjet i domosdoshëm për përdoruesin që i mundëson atij kryerjen e punës me sukses. " Po! Do të isha në një mendje me ju për ta blerë.
02.11.2011 | 22:26
Donika:
A funksionin programi edhe ne Macintosh? Po provoj ta instaloj po s'po mundem. A ka ndonje shprese qe mund ta pershtatni ate edhe per Mac?
15.12.2011 | 21:11
Rexhep Rifati:
Përshëndetje për punën e mirë që po e bëni në fushën e gjuhësisë. Rexhep Rifati, Cyrih
30.12.2011 | 08:33
Vllazeni:
Ky software që është përpiluar dhe hedhur për përdorim nuk të bën domosdoshmërisht një shqipfolës të saktë. Nëse vetë njeriu nuk e njeh shqipen se si flitet, gjithmonë do të ketë gabime trashanike. Vërej kudo nëpër forume në interent, por jo vetëm, se shqiptarët në kosvë, kryesisht, nuk e bëjnë dot dallimin mes q-së dhe ç-së., apo të gj-së dhe xh-së. Nuk të mëson fjalori drejtshkrimor, nëse ti je i vendosur të mos mësosh.
02.02.2012 | 05:39
Sami Keka:
Pershendetje dhe ju pergezoj per kete program, desha qe te informohem se nese mundem ta perdori edhe une tek Windows 7 qe ka te instaluar Microsoft Office 2007? ju pershendes dhe pres Pergjigjje
10.02.2012 | 16:18
Nëse tashmë nuk e ke një faqe të internetit për biznesin tuaj apo nuk je i kënaqur me atë që ke, na kontakto që të flasim për ...
Alba-Soft ofron shërbime të HOSTING me të gjitha elementet për të përmbushur plotësisht nevojat e klientëve të saj.
Mbi 500.000 vizitorë në muaj. Ofrojmë hapësira reklamuese në faqe shumë të vizituara si: Lajmëtari.com, Albanologji.com, ...
Jemi të specializuar në përkthim softuerësh, interpretim, faqosje kompjuterike, titrim dhe këshillim kulturor duke u kujdesur më ...
Ky portal mirëmbahet nga kompania albasoft.al. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të printohen, ose të përdoren në çfarëdo forme me qëllim përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të albasoft.al.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2012 Portali Gjuha Shqipe
Tiranë | Prishtinë