100 VJET SHTET
Fjalori shpjegues
Përshkrimi
Fjalori elektronik shpjegues (FESh) është njëra pjesë e projektit mbarëkombëtar të Qendrës për Edukim dhe Përparim, “Gjuha shqipe dhe kompjuteri”, i cili mund të shkarkohet nga këtu. Përdorimi i këtij fjalori do të ndihmojë shqipshkruesit në hartimin e teksteve të ndryshme, duke kursyer kohën e tyre dhe duke rritur njëkohësisht cilësinë e shkrimit.
angel d:
peshendetje dhe urime per kete sait, qe personalist mund te them se mesa pash ka shum per te dhen sidomos per ne shqiptaret qe ndodhemi dhe jetojm larg shqiperis dhe gjuhes shqipe,desha te beja nje pyetje pa ditur a esht linku i sakt per te ber pyetje,ajo qe dua te pyes esht,a mun te me ndihmoj mua personalisht ky softuer per vec drejtshkrimit,pasi un, se kam per nder po kam nje fjalor te dobet dhe te kufizuar te gjuhes shqipe dhe do doja ta zgjeroja sa me shum,ju lutem ne qoft se dikush mundet te me ndihmoj te me drejtoj diku tjeter,ju faleminderit me respekt...
19.12.2010 | 15:17
Qamil:
Fjalor si dhe softveri i drejtshkrimit të gjuhës shqipe duhet ta ketë çdo shqipfolës posaçërisht ato që çalojnë me gjuhën shqipe si psh.shumica e shqipfolësve në ish Jugosllavi dhe diasporë.Faleminderit dhe urime.
13.01.2011 | 10:26
Arbina Totoni:
Pershendetje. Se pari dua t'ju falenderoj per punen tuaj teper me vlere ne mbrojtje te drejtshkrimit te gjuhes shqipe. Eshte per te ardhur keq qe te rinjte e sotem, madje edhe ata qe mbarojne studimet e larta nuk dijne ta shkruajne sic duhet shqipen. Si mund te ndodhe kjo kur ata studiojne ne shkolle "Gjuhe Shqipe" per nje mumer me te madh vitesh se ne te kaluaren? Kam frike se edhe vete mesuesit nuk e njohin mjaftueshem drejtshkrimin e shqipes dhe "edukojne" breza nxenesish me injorancen e tyre. Ne kete "formim" sigurisht ndikojne edhe gabimet skandaloze drejtshkrimore qe mbushin faqet e gazetave apo ekranet e televizioneve. Ky eshte nje fenomen qe duhet te marre fund sa me shpejt. Duke ju falenderuar edhe nje here per kontributin tuaj te cmuar, doja t'ju vija ne dukje ndonje defekt te vogel ne fjaloret elektronike, si p.sh. mesazhin qe shfaq programi se "fjala nuk EGZISTON" ne vend te "ekziston", etj. Gjithashtu doja t'ju sugjeroja ta promovonit kete faqe me vlere me ndonje "add" ne facabook.
21.02.2011 | 11:32
Rragami:
jam i knaqur me punën tuj
08.03.2011 | 10:08
Bardhi F:
bardhi pershendetje , me pelqen ky portal i juaji pune mire shpresoj te perproni ne te arriturat tknike per souftveret e gjuhes te jete edhe me i gjalle sidomos fjalori pune te mbare dhe urime per dizajnin
18.03.2011 | 14:35
Armando Mustafaj:
Po programi kulla e shqipes pse nuk instalohet?
15.06.2011 | 19:12
Gzimi:
arsenal
23.06.2011 | 13:41
azem:
very good
12.07.2011 | 19:34
pjeter:
kerkoj fjalor
15.07.2011 | 23:28
artan dervishi:
F.E.SH
02.08.2011 | 17:37
Artan Dervishi:
Eshte i mrekullueshem
02.08.2011 | 17:38
AFERDEITA HARIZAJ:
Pershendes dhe pergezoj organizatoret e ketij saiti.
20.09.2011 | 16:21
albert:
pershendetje per juve qe bet ket veper aq te madhe per shqipen ton te embel dhe krijuat ket faqe shum te vogel me nje ransi shum te madhe do te thot se te ruash nje gjuh eshte njesoj si te ruash nje komb e te ruash nje komb eshte sikur te shpetosh nje krijes nga zhdukja e saj nga faqja e dheut me respekt gjilanasi
23.10.2011 | 04:20
Dany:
Pershendetje, a mund te me ndihmoj ndokush nga ju si te shkarkoj software ne kompjuter MAC? Me duket e pamundur!!! Faleminderit dhe pergezime stafit te ketij portali per punen e mrekullueshme qe ka bere.
16.11.2011 | 20:10
Selman Lameborshaj:
Do të ishja i lumtur po të disponoja një fjalor elektronik/
20.11.2011 | 20:04
Jim:
Kur do te vjen FESH si aplikacion i iPhone? Do te doja ta perdore ne iphonin tim kudo qe te jem.
28.11.2011 | 17:30
Besart Hetemi:
qysh duhet me marr ket program spaska link per me downladu.!
10.12.2011 | 13:25
Shqiptar Kastrati:
Pershendetje, bashkeatdhetare te dashur. Pike se pari dua t'i pergezoje stafin per nje ueb-faqe te mrekullueshme dhe me shume vlere. Se dyti do te doja qe ndonjëri nga te stafit t'i pergjigjeshin pyetjes sime, e cila ka te beje me shkarkimet ketu. -Mundeni valle te te na e mundesoni qe keto softuere te mundemi t'i shkarkojme direkt ne kompjuteret tane dhe jo te bejme porosine nepermjet postes?
24.12.2011 | 11:36
Kujtim:
Ju lumtë për gjithcka jeni më të mirët
16.01.2012 | 11:44
Behari:
Pershendetjet she pergezimet me te mira nga ana ime. Mundohuni ta pasuroni satin me te reja te dobishme. Edge nje here pershendetje te sinqerta nga Berati.
04.02.2012 | 17:34
Fatos:
Pergezime per pune e perkryer. Po kete fjalorin elektronik si mund ta shkarkojme?? Suksese!
04.02.2012 | 18:45
afrim fejza:
ju qmoj shume per keto zhvillime te teknologjise kompjuterike shqipe qe i keni bere!
05.02.2012 | 00:42
go:
bravo
14.02.2012 | 13:19
Nëse tashmë nuk e ke një faqe të internetit për biznesin tuaj apo nuk je i kënaqur me atë që ke, na kontakto që të flasim për ...
Alba-Soft ofron shërbime të HOSTING me të gjitha elementet për të përmbushur plotësisht nevojat e klientëve të saj.
Mbi 500.000 vizitorë në muaj. Ofrojmë hapësira reklamuese në faqe shumë të vizituara si: Lajmëtari.com, Albanologji.com, ...
Jemi të specializuar në përkthim softuerësh, interpretim, faqosje kompjuterike, titrim dhe këshillim kulturor duke u kujdesur më ...
Ky portal mirëmbahet nga kompania albasoft.al. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të printohen, ose të përdoren në çfarëdo forme me qëllim përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të albasoft.al.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2012 Portali Gjuha Shqipe
Tiranë | Prishtinë