Veseli takohet me Mogherinin, bisedojnë për vizat dhe dialogun
Veseli takohet me Mogherinin, bisedojnë për vizat dhe dialogun
20.11.2018 | 22:19
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar të martën në Bruksel, Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.Veseli dhe Mogherini kanë diskutuar për gjendjen e
Challandes: U thashë lojtarëve të luajnë si gladiatorë
Challandes: U thashë lojtarëve të luajnë si gladiatorë Pas ndeshjes është deklaruar edhe trajneri Bernard Challandes i cili ka thënë se sonte skuadra luajti shumë mirë dhe e meritoi fitorenChallandes ka thënë se sonte ishte një ndeshje shumë e
Zeneli merr topin e historisë
Zeneli merr topin e historisë Arbër Zeneli ka marrë topin ku shënoi het-trikZeneli ishte njëri prej më të mirëve sonte në ndeshjen në mes të Kosovës dhe Azerbajxhanit.Ai shënoi het-trik dhe bëri të mundur që ëndrra e Kosovës për
UEFA me postim të veçantë për fitoren historike të Kosovës
UEFA me postim të veçantë për fitoren historike të Kosovës Pas fitores së madhe të Kombëtares së Kosovës 4 me 0 ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve, UEFA ka bërë një postim.“Një fitore 4 me zero për Kosovën, ndaj Azerbajxhanit, tani janë anëtari më i ri i
Vjen reagimi i mediave serbe pas triumfit të Kosovës
Vjen reagimi i mediave serbe pas triumfit të Kosovës Mediat serbe kanë shkruar menjëherë pas fitores së Kosovës dhe janë munduar që ta minimizojnë këtë fitore duke e krahasuar me mosanëtarësimin e Kosovës në Interpol. Pasi Kosova fitoi me rezultat 4-0
Bet365 tallet keq me Francën, Gjermaninë, Belgjikën, Italinë dhe Spanjën për Kosovën
Bet365 tallet keq me Francën, Gjermaninë, Belgjikën, Italinë dhe Spanjën për Kosovën Fitorja e Kosovës kundër Azerbajxhanit me rezultat 4-0 ka bërë që edhe media të ndryshme të shkruajnë për këtë fitore. Por, jo vetëm mediat.Interesant ishte postimi i Bet365, një kompanie e basteve,
Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll
Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll Kosova dhe Serbia sonte kanë përfunduar si të parat në grupet e tyre në Ligën e Kombeve.Kosova e mundi Azerbajxhanin në Ligën D te Kombeve me rezultat 4-0, duke përfunduar e para në grup më 14 pikë.
Zvicra ia kthen favorin Kosovës
21.11.2018 | 04:34
Fitorja e Kosovës kundër Azerbajxhanit nuk ka kaluar pa u parë edhe nga mediat e Zvicrës. Derisa gjatë Botërorit ballinat e mediave të Kosovës ishin mbushur me Kombëtaren e Zvicrës, kryesisht për
“Dardanët” dhurojnë duksa dhe bileta falas për tifozet, për ndeshjen Kosovë-Azerbajxhan
20.11.2018 | 03:46
Grupi zyrtar i tifozëve të ekipit kombëtar të Kosovës, “Dardanët” do të shpërndajnë falas duksa dhe bileta për tifozet, për ndeshjen e fundit dhe më të rëndësishëm të Kosovës në Ligën e Kombeve, të
Atmosferë e mirë në stërvitje të Kosovës, gjithçka gati për sonte
20.11.2018 | 03:44
Në prag të ndeshjes kundër Azerbajxhanit, e cila zhvillohet nesër prej orës 20.45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, Kombëtarja A mbajti seancën e fundit stërvitore, ku përzgjedhësi Bernard
Rezart Veleshnja rrëfen bisedën me Arian Çanin, çfarë i tha për imitimin
Rezart Veleshnja rrëfen bisedën me Arian Çanin, çfarë i tha për imitimin Rezart Veleshnja është një ndër aktorët më të mirë të humorit shqiptarë dhe me të vërtetë publiku e do shumë.E themi me plot gojën që rolet e tij “i qan” dhe kur themi rolët nuk bëjme asnjë
Imazhe të reja të Elita Rudit shtatzënë
Imazhe të reja të Elita Rudit shtatzënë Prezantuesja e njohur, Elita Rudi ditë më parë përmes klipit të Gjikos konfirmoi shtatzëninë e cila u shfaq me barkun e fryrë.Dhe tani duket se ajo po shijon pafund shtatzëninë e cila sapo publikoi
Ishte miss dikur, por sot është mjekja më e suksesshme në vend
Ishte miss dikur, por sot është mjekja më e suksesshme në vend Bukuroshja nga Presheva Arta Kamberi e njohur si, “Miss Kosova”, ka qenë dhe mbetët njëra ndër vajzat më të bukura në vend.Ndonëse konkurset e bukurisë gjithnjë janë konsideruar si spektakle të cilat
Alketa Vejsiun e gjen 'belaja', shikoni çfarë i bën ky burrë në mes të rrugës
Alketa Vejsiun e gjen 'belaja', shikoni çfarë i bën ky burrë në mes të rrugës Moderatoren Alketa Vejsiu e ka gjetur belaja në një nga rrugët e kryeqytetit.Ajo ka ndarë një video ku tregon se një burrë I ka bllokuar rrugën dhe nuk e ka lënë të kalojë.‘Më ka bllokuar rrugën’
Rita Ora publikon edhe këngën e radhës të albumit të ri
Rita Ora publikon edhe këngën e radhës të albumit të ri Rita Ora ka nxjerrë për fansat këngën e re me titullin 'Cashmere'.Ka shumë pak ditë deri te publikimi i albumit të plotë, të dytin në karrierën e këngëtares Rita Ora.Ndërsa, ajo çdo ditë po befason
Gold Ag: Me gjendjen aktuale të Kosovës, jo vetëm ‘Shqiptar 3’ por edhe ‘Shqiptar 20’ mund të ketë
Gold Ag: Me gjendjen aktuale të Kosovës, jo vetëm ‘Shqiptar 3’ por edhe ‘Shqiptar 20’ mund të ketë A do të ketë ‘Shqiptar 3’? Gold Ag jep përgjigjen interesanteReperi ka zbuluar nëse e ka në plan të sjellë edhe një pjesë të tretë të këngëve të tij me titullin ‘Shqiptar’.
Po prisni rikthimin e Marina Vjollcës në ekran, bukuroshja sapo tregoi se ka plane të tjera
20.11.2018 | 03:48
Pas një kohe të gjatë mungese në ekran, Marina Vjollca duket se do e vonojë edhe më tepër rikthimin para publikut.Ajo ka ndarë disa foto ku gjendet jashtë shtetit në shoqërinë e të ëmës dhe motrës
Dua Lipa: Kosovarët kanë traditë muslimane por nuk e praktikojnë Islamin
19.11.2018 | 03:42
Dua Lipa ka folur për Kosovën në intervistën e saj për CNN.Këngëtarja shqiptare ka bërë një intervistë interesante me CNN.Ndër të tjera, Dua është pyetur nëse e din domethënien e emrit të saj në
Kjo është pasuria marramendëse e familjes së Blerim Destanit
19.11.2018 | 03:40
Kush është më i pasur Silvio Berlusconi apo Lazim Destani?Kjo është pyetja që mediat bëjnë shpesh kur vjen puna për të krahasuar pasuritë marramendëse të ish-Kryeministrit të Italisë dhe babait
Rrika, një aleat i natyrshëm në luftën kundër teshtimës
Rrika, një aleat i natyrshëm në luftën kundër teshtimës
20.11.2018 | 04:03
Sezoni i virusit është për shumë njerëz sinonim me teshtimën e mërzitshme.Për ta mposhtur atë, provoni ilaçin natyror. Zgjidhja më e mirë është rrika, pasi ka një aromë jashtëzakonisht të fortë që
Futeni gishtin 30 sekonda në ujë të ftohtë dhe zbuloni a jeni të shëndetshëm
Futeni gishtin 30 sekonda në ujë të ftohtë dhe zbuloni a jeni të shëndetshëm
20.11.2018 | 04:01
Një test i thjeshtë në kushte shtëpie mund t’iu ndihmojë të kuptoni nëse keni probleme shëndetësore apo jo.Ajo që duhet të bëni është t’i fusni duart në një enë me ujë shumë të ftohtë për 30 sekonda.
Futeni gishtin 30 sekonda në ujë të ftohtë dhe zbuloni a jeni të shëndetshëm
Futeni gishtin 30 sekonda në ujë të ftohtë dhe zbuloni a jeni të shëndetshëm
20.11.2018 | 04:01
Një test i thjeshtë në kushte shtëpie mund t’iu
Arsyet pse duhet të zgjoheni herët
Arsyet pse duhet të zgjoheni herët
20.11.2018 | 04:00
Të zgjuarit herët është një prej faktorëve
I ftohti i papritur, qe çka i ndodh trupit tuaj në këtë kohë
I ftohti i papritur, qe çka i ndodh trupit tuaj në këtë kohë
20.11.2018 | 03:58
Kosova, Shqipëria dhe vende të tjera të Mesdheut
Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga
Dy produktet që janë më të rrezikshme se droga
20.11.2018 | 03:57
Përdorimi i alkoolit dhe cigareve drejtpërdrejt
Speca të mbushur me fasule
Speca të mbushur me fasule Nevojiten:– 250 g fasule,– një qepë,– një thelb hudhre,– 4 speca,– majdanoz sipas dëshirës,– kripë,– piper,– spec i kuq, i bluarPërgatitja:Zhyteni fasulen në ujë dhe lëreni disa orë të qëndrojë.
Speca të mbushur me fasule
Speca të mbushur me fasule Nevojiten:– 250 g fasule,– një qepë,– një thelb hudhre,– 4 speca,– majdanoz
Bukë e shijshme misri
Bukë e shijshme misri Përbërësit:▪ 150 g miell misri▪ 600 g miell të butë të thjeshtë▪ 1 qese pluhur
Përbërësi sekret, këshillë e artë:  Në këtë mënyrë brumi çdoherë do të bymehet më mirë!
Përbërësi sekret, këshillë e artë: Në këtë mënyrë brumi çdoherë do të bymehet më mirë! Nëse do të ndiqni këtë këshillë, më kurrë nuk do t’ju ndodhë që brumi t’ju
Karamel-sutliash i mbushur me krem
Karamel-sutliash i mbushur me krem Përbërësit:▪ 200 g oriz▪ 250 g sheqer▪ 1 qese xhelatinë pluhur▪ 1 lugë kanellë▪
Thaçi keqpërdor fotografinë me Isa Mustafën, thotë se ka takuar Putinin Presidenti i Kosovës, Preshevës, Medegjës dhe Bujanovcit, Hashim Thaçi ka udhëtuar drejt Parisit, ku po takon liderët më të fuqishëm botërorë.Nuk dihet se si ka ardhur puna që Thaçi ta takojë