Ëmbëlsirë verore: Desert freskues dhe i shijshëm me mjedra!
Ëmbëlsirë verore: Desert freskues dhe i shijshëm me mjedra!
31.07.2019 | 06:26
Përbërësit:


– ½ filxhan ujë;
– 4 filxhanë mjedra të freskëta;
– ¼ ujë të ftohtë;
– 2 lugë të vogla nisheste;
– ½ filxhan sheqer;
– 1 lugë e vogël lëng limoni.

Përgatitja:

Nxehni, në temperaturë mesatare, një filxhan mjedra dhe gjysmë filxhani ujë. Zieni dhe përzieni derisa mjedrat të zbuten, përkatësisht rreth 5 minuta.

Qitni mjedrat në sitë në mënyrë që të ndani farat, pastaj ktheni në tenxhere në të cilën i keni zier.

Përzieni nishestenë dhe ¼ e ujit të ftohtë në një enë derisa të shkrihet, andaj përzieni atë me mjedrat e ziera dhe shtoni sheqer.

Zieni të gjitha bashkë, duke i përzier, rreth 5 minuta. Në fund, shtoni lëngun e limonit dhe lini që salca nga mjedrat të ftohet në temperaturë dhome.


Sipër qitni mjedrat e mbetura dhe qitni salcën e përgatitur dhe lëreni të ftohet.