Magjia e shpejtësisë së picës, brumi i së cilës tundet me mikser
Magjia e shpejtësisë së picës, brumi i së cilës tundet me mikser
11.06.2019 | 05:42

Përbërësit:

– 500 g miell;
– 450 ml jogurt;
– 2 vezë,
– 1 lugë e vogël pluhur për ëmbëlsira;
– 1 lugë e vogël sodë bikarbonati;
– pak kripë.

Përgatitja:

Tundni vezët dhe shtoni të gjithë përbërësit.

Tundni me mikser që të bëhet brumi paksa më i dendur sesa për palëpeta.

Tepsinë bëjeni me miell dhe lyeni, pastaj qitni brumin të cilin e keni shtrirë me lugë të njomur në ujë të valuar.

Radhisni artikujt sipas dëshirës sipër brumit të pjekur.