Supë nga zarzavatet
Supë nga zarzavatet
19.06.2019 | 07:48
Përbërësit e nevojshëm:

– 1 filxhan bizele të gjelbra të ziera,
– 2 grushte spinaq,
– 1 degë të madhe selinoje,
– 1 grusht majdanoz,
– 1 grusht të vogël koriandër të freskët,
– 1 thelb hudhre,
– 3 gota ujë (nga 2 dl)
– 2 lugë të vogla vaj kokosi.

Mënyra e përgatitjes:

Qitni shtatë përbërësit e përmendur në mikser (bizelen, spinaqin, selinon, majdanozin, koriandrën, hudhrën, vajin e kokosit) dhe përzieni.

Pastaj kësaj përzierjeje shtoni 3 litra ujë dhe përzieni derisa të krijohet strukturë krematoze.

Kalojeni në një enë të madhësisë mesatare, ngrohni sipas dëshirës, por mos i zieni.


Provoni dhe përshtatjani shijes duke i shtuar sasi të vogël kripe.

Shërbeni, zbukurojeni dhe kënaquni!