Këshilltarja e Haradinajt ia jep lamtumirën e fundit nënës së vrarë në Prizren
Këshilltarja e Haradinajt ia jep lamtumirën e fundit nënës së vrarë në Prizren
09.08.2019 | 16:04

Sot në Podujevë i është dhënë lamtumira e fundit Armenda Aliut, e cila vdiq ditë më parë pasi që u qëllua me 15 plumba nga burri i saj me të cilin kishin vite që ishin martuar. 

Në varrim prezentë ishin qytetarë të shumtë me kurora lulesh, përshirë këtu edhe dy vajzat dhe nëna e saj, të cilat të veshura me të zeza po i japin lamtumirën e fundit të ndjerës.

Derisa, në varrim u panë edhe shumë kolegë të këshilltares së kryeministrit në largim, Diellza Hotit.