Nga sytë e Ramush Haradinajt rrjedhin lot
Nga sytë e Ramush Haradinajt rrjedhin lot
19.07.2019 | 16:38

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express.

Lajmin për publikun e ka bërë të ditur vetë Haradinaj në një konferencë për media, pas mbledhjes së qeverisë.

Gjatë konferencës Haradinaj ka thënë se ka pranuar një ftesë nga dhomat e specializuara të Gjykatës Speciale si i dyshuar dhe i është ofruar mundësia që të shkojë si i pari i Qeverisë apo si qytetar i zakonshëm i Kosovës.

Haradinaj që njihet si person i fortë ka derdhur lot gjatë konferencës.

“Emocional mund të jem por lotët nuk po i shoh është e nuk e kam zgjedh këtë realitet, nuk munsd të shkoj në këtë mënyrë”, tha Haradinaj,