Dua Lipa shfaq para botës nënën e saj në dimi e jelek
Dua Lipa shfaq para botës nënën e saj në dimi e jelek
01.07.2019 | 05:00

Me fotografi në dimi e jelek, Dua Lipa e uron nënën për ditëlindje.

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa e cila po bën bujë në botë, sot ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale një gëzim familjar.

Nëna e saj, Anesa Lipa feston ditëlindjen dhe Dua ka zgjedhur që ta urojë ata me disa fotografi të vjetra.

Në njërën prej tyre, Anesa shfaqet në veshjen tradicionale të nuseve në Kosovë, dimi.

“Urime ditëlindjen mbretëresha e botës sime. Numri im një përgjithmonë. Të dua sa fjalët nuk mund ta shprehin. Le të vallëzojmë.”, janë fjalët e Duas pranë fotografive.

Bukuroshja nga Kosova bashkë me familjen jetojnë në Britaninë e Madhe, ku Dua ka filluar karrierën e saj muzikore. Dua tani është njëri prej emrave me të njohur të industrisë muzikore në botë.