Si e honger foren Halil Matoshi kur Ramushi i tregoj se po vjen Xeni?
Si e honger foren Halil Matoshi kur Ramushi i tregoj se po vjen Xeni?
06.02.2018 | 08:54

Një ngjarje jashtëzakonisht interesante ka ndodhur para takimit historik me një peshë mjaft të madhe për vendin, mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe këngëtarit më të madh shqiptar simpatikut, Shkëlzen Jetishi-Xeni.

Takimi mes këtyre dy figurave të rëndësishme nuk ishte planifikuar të ndodhte të shtunën në zyrën e Kryeminsitrit, andaj këshilltari i kryeminsitrit Halil Matoshi ishte cuditur kur kryeminsitri i kishte treguar se kanë mysafir.

Një burim i afërm me zyrën e kryeminsitrit (O Arbër Vllahiu krejt na kallxon) që ka dashur të mbesë anonim për publikun ka treguar sesi në Zyrën e Kryeminsitrit janë shkrirë se qeshuri të gjithë me një fore që Ramushi ja ka lshu Halilit.

“Na kem tu nejt qaty në korridor edhe bash kem ka e folim qa hamami jena dal të shtunën sen të karit spo bojm, vec kur u dal Ramushi edhe ju drejtu Halilit: Halil shko merri tri gota edhe qat Shtok se po vjen Xeni. Në ato momente Halili i befasuar po e vet Ramushin: Cili Xen? Edhe vec kur tka kris Ramushi “Qaj të kcen” hahaahahah e tu knaqem tu kesh”, tregon burimi ynë brenda Zyrës së Kryeminsitrit.

Pasi të gjithë kishin qeshur Ramushi i kishte thanë Halilit: Hajt Lilë se fore e mirë e ke honger, po thirre at djalin le tna bon ni foto e qesim.

Avni Arifi në ato momente ende vazhdonte të qeshte duke thënë “valla dreq je Ramush, ku pe merr ton kete energji edhe me punu, edhe mu taku edhe me lshu fore heheehhe”.

 

Aty kishte qëlluar edhe Pal Lekaj i cili sipas burimeve tona është shtrirë se qeshuri në korridor nga kjo fore e Ramushit duke i thënë Ramushit “o spo muj qohna, khuuu qe sa se pasna ni këtë fore”.