Policia e Kosovës nuk i respektojë rregullat e UEFA në ndeshjen Llapi – Trepça
Policia e Kosovës nuk i respektojë rregullat e UEFA në ndeshjen Llapi – Trepça
20.03.2018 | 02:52
Pjesëtarë të Policisë së Kosovës, u futën në fushë të shtunën në përballjen Llapi – Trepça ’89 që u zhvillua në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.
Zyra ligjore e federatës së futbollit ka dhënë sqarimin në lidhje me këtë punë, njofton Klan Kosova.

Arianit Ahmeti tha se policia nuk ka të drejtë të futet në fushë sipas rregullave të FIFA-së, UEFA-së dhe ligjeve të federatës së futbollit të Kosovës. Ata mund të intervenojnë vetëm kur këtë gjë ua kërkon delegati i ndeshjes zyrtare.

Ahmeti tha se delegati në takimin Llapi – Trepça ’89 nuk ka kërkuar ndihmë nga policia, ku këta të fundit kanë tejkaluar kompetencat e tyre.

LEXO PO ASHTU...

Ueb faqe profesionale + Marketing digjital për biznesin tuaj. Super zbritje 60% nga 1000€ në vetëm 399€. “Super Pako nga ALBASOFT".