Tifozët e Benficas kanë udhëtuar në një tjetër Frankfurt gabimisht
Tifozët e Benficas kanë udhëtuar në një tjetër Frankfurt gabimisht
19.04.2019 | 02:14

Kjo është një ndër ndodhitë më të çuditshme në futboll që do të dëgjoni ndonjëherë.

Një grup i tifozëve kanë shkuar gabimisht në një Frankfurt tjetër në Gjermani për ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e Europa League, 

Duket që ata nuk kanë planifikuar udhëtimin e tyre në mënyrë të saktë, apo nuk kanë bërë kërkimet e duhura për udhëtimin.

Ata kanë udhëtuar në Frankfurt mbi Oder në vend se në Frankfurt mbi Majnë.

View image on TwitterView image on Twitter

So some Benfica fans are traveling to the wrong City of Frankfurt. They went to Frankfurt (Oder) in Eastern Germany instead of Frankfurt (Main). Oh boy.

5,444 people are talking about this

Çka është më e çuditshmja dy qytetet janë 600 km larg njëra tjetrës, dhe me makinë duhet së paku 6 orë udhëtim.

Yeah it’s pretty tragic. (I hope the guy reads my message on IG in time)

View image on Twitter

Udhëtimi është dokumentuar në faqen e Instagramit të njërit prej fansave. Ai e kishte riregjistruar udhëtimin e tij prej nisjes nga Lisbona. I gjithë udhëtimi i këtyre tifozëve të pafat ka zgjatur 37 orë.

Kështu, ata s’mund ta shohin sonte skuadrën e zemrës ndoshta duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, pas fitores 4-2 në ndeshjen e parë ndaj Eintracht Frankfurt. /Gazeta Express/

Look how proud he is of arriving in the city. If only he knew...

View image on Twitter